„Dni otwarte” po raz kolejny

Data publikacji 18.06.2018

W Centrum Szkolenia Policji po raz drugi w tym roku, zorganizowano „Dni Otwarte”. Tym razem, 15 czerwca br., zaprezentował się Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jak zawsze nie zawiodły nas ani frekwencja, ani pogoda.

Głównymi atrakcjami były oczywiście pokazy sprawności użytkowej psów służbowych przebywających aktualnie na kursach w ZKP oraz koni służbowych z Komendy Stołecznej Policji. Oprócz tego każdy miał okazję zapoznać się ze sprzętem pozostającym na wyposażeniu Policji, Straży Pożarnej, a także Wojska Polskiego. Poza tym stanowiska promocyjne wystawiły Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z pokazem ptaków szponiastych, ZOO Warszawa ze zwierzętami egzotycznymi oraz Związek Kynologiczny w Polsce prezentujący polskie rasy psów. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym policyjnym torze przeszkód oraz spotkać się z „inspektorem Sową” i „komisarzem Wyderką”.

st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

zdjęcia: Jerzy Lęcznar i st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP