Studenci z USA

Data publikacji 18.06.2018

Centrum Szkolenia Policji gościło przedstawicieli Uniwersytetu New Haven z USA, którzy przebywali na terenie Polski w ramach współpracy i wymiany szkoleniowej. Celem wizyty było zapoznanie ich z funkcjonowaniem polskiego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania.

Amerykańscy studenci przebywali w CSP od 12 do 16 czerwca. W tym czasie mieli możliwość zapoznania się działalnością jednostki. W trakcie spotkania inauguracyjnego powitali ich Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Marcin Szyndler oraz Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska, którzy przedstawili też strukturę szkoły oraz główne zadania realizowane przez  CSP. Program wizyty obejmował również prezentację Zakładu Interwencji Policyjnych, w tym kompleksu strzelnic i obiektów sportowych, Zakładu Ruchu Drogowego, gdzie goście mieli możliwość obserwowania zajęć na kursach specjalistycznych, a także Zakładu Szkoleń Specjalnych.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS