Badania społeczne w Policji. Spotkanie zespołu koordynatorów

Data publikacji 28.05.2018

W dniach 21-24 maja br. w Juracie odbyło się spotkanie zespołu koordynatorów badań społecznych realizowanych w Policji. Uczestniczył w nim również przedstawiciel Centrum Szkolenia Policji – podinsp. Grzegorz Jankowski, starszy wykładowca Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii.

Spotkanie miało przede wszystkim charakter szkoleniowy, a tematyką przewodnią była metodologia badań ilościowych. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez podmiot zewnętrzny – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, którego przedstawiciel w niezwykle interesujący i wyczerpujący sposób przedstawił zagadnienie. Omawiając treści odnosił je do realiów pracy policyjnej. Jego wystąpienie spotkało się z bardzo przychylnym odbiorem ze strony wszystkich uczestników spotkania. W ramach pozostałych zajęć dyskutowano na temat kwestii związanych z realizacją badań społecznych prowadzonych wśród policjantów przez podmioty policyjne i pozapolicyjne, wymieniono również doświadczenia oraz dobre praktyki w tym obszarze.

podinsp. Grzegorz Jankowski/SDDiP