Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

RWD-1/18

Data publikacji 18.04.2018

Zakończyła się pierwsza edycja kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia drogowego, oznaczona symbolem RWD-1/18. Uczestniczyło w niej szesnastu funkcjonariuszy ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych z całej Polski, realizujących na co dzień odpowiedzialne i często bardzo trudne obowiązki.

     W trakcie trwania kursu policjanci wykazali się szczególnym zaangażowaniem w realizację zadań programowych w zakresie fotografii kryminalistycznej, rekonstrukcji i śladów kryminalistycznych związanych ze zdarzeniem drogowym. Istotny wpływ na wzrost umiejętności techniczno - kryminalistycznych słuchaczy, niezbędnych na miejscu wypadku, miały zajęcia, podczas których w ramach ćwiczeń praktycznych czynności oględzin, z zaangażowaniem realizowali założenia na symulowanych miejscach wypadków drogowych z udziałem osób pieszych, jednośladów i pojazdów samochodowych, zarówno w warunkach dziennych, jak i nocnych. Wszystko to przełożyło się na wysoki poziom wyników końcowych całego kursu. Na wyróżnienie, za szczególny wkład pracy, zasłużyło dwoje funkcjonariuszy ruchu drogowego tj. sierż. szt. Magdalena CIERKOSZ z KMP w Łodzi i st. sierż. Sebastian JAROSZ z KAP w Gliwicach.

     Absolwentom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza przyczyniła się do jeszcze lepszego wykonywania trudnych, codziennych obowiązków.

st. asp. Jolanta Zawałeń /ZSS

zdjęcia: Mariusz Mazewski /ZSS

Powrót na górę strony