Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawa człowieka i etyka zawodowa – szkolenie

Data publikacji 06.04.2018

W dniach 26 - 30 marca br., na Słowenii odbyła się pierwsza część szkolenia w zakresie ochrony podstawowych praw człowieka oraz promowaniu etyki w działaniach i szkoleniach służb porządku publicznego. Wzięli w niej udział przedstawiciele polskiej Policji, wśród nich Pełnomocnik Komendanta Centrum Szkolenia Policji ds. Ochrony Praw Człowieka.

     W przedsięwzięciu organizowanym przez Agencję Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania CEPOL uczestniczyli przedstawiciele instytucji zajmujących się egzekwowaniem prawa niemal z całej Europy. W ciągu pięciu dni szkolenia, jego uczestnicy zapoznawali się z działalnością policji krajów europejskich w obszarach związanych z ochroną praw i wolności człowieka, szeroko rozumianą etyką zawodową oraz profilaktyką społeczną. Dużym atutem szkolenia była również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy policjantami z różnych krajów.

     Drugi etap szkolenia, pn. Zarządzanie Różnorodnością, odbędzie się w czerwcu, w austriackim Centrum Szkolenia Policji w Wiedniu.

JM/SDDiP

Powrót na górę strony