Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs "Jestem bezpieczny na drodze"

Data publikacji 09.04.2018

Centrum Szkolenia Policji organizuje konkurs, adresowany do dzieci i młodzieży uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych powiatu legionowskiego pt. "Jestem bezpieczny na drodze". Celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych użytkowników dróg.

Konkurencje konkursu

Dzieci w wieku przedszkolnym – przygotowują pracę plastyczną pt. „Jestem bezpieczny na drodze”. Praca powinna nawiązywać do takich zagadnień jak: bezpieczeństwo w drodze do i z przedszkola, bezpieczna podróż samochodem, bezpieczeństwo w pobliżu miejsca zamieszkania. Praca może być wykonana w technice dowolnej, preferowany format A-3.

Dzieci w klasach I-III – Przygotowują opowiadanie w formie komiksu pt. „Jestem bezpieczny na drodze”. Opowiadanie to powinno w swojej treści propagować zasady bezpiecznego korzystania z dróg, a zwłaszcza poruszać takie tematy jak bezpieczeństwo
w drodze do i ze szkoły, bezpieczna podróż samochodem, bezpieczeństwo w pobliżu miejsca zamieszkania, bezpieczne korzystanie z roweru. Praca może być wykonana techniką dowolną i powinna być zawarta na 2 stronach formatu A-4.

Dzieci w klasach IV-VII – Przystępują do testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych. Test składa się z 25 pytań i na jego rozwiązanie jest 25 minut.

Konkurs jest organizowany w dniach od 9 kwietnia do 8 czerwca 2018 r. Termin nadsyłania prac plastycznych - 18 maja 2018 r. Finał konkurencji "test wiedzy" oraz wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi w dniu 8 czerwca 2018 r. w ramach Dnia Otwartego Centrum Szkolenia Policji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konkursu należy kontaktować się bezpośrednio ze st. asp. Marcinem Ogonek, instruktorem Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji, tel. 22 605 34 45.

 

tekst: st. asp. Marcin Ogonek/ZRD

Powrót na górę strony