Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyło szkolenie psów tropiących osoby według założeń mantrailingu

Data publikacji 09.04.2018

Siedmiu funkcjonariuszy Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczęło na terenie Niemiec realizację pierwszego etapu szkolenia dotyczącego tresury psów tropiących osoby według założeń mantrailingu. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Policją niemiecką, na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie a Dyrektorem Prezydium Oddziałów Prewencji Policji w Saksonii.

     Policjantów Centrum Szkolenia Policji powitał Dowódca Pierwszego Oddziału Prewencji Policji w Dreźnie Pan Uwe Kilz. Funkcjonariusze zapoznali się z organizacją jednostki oraz zadaniami realizowanymi w codziennej służbie przez niemieckich kolegów. Miejsce to, od 3 kwietnia br., przez najbliższe 3 tygodnie będzie dla nich bazą noclegową.  Już kolejnego dnia na terenie Szkoły Psów Służbowych Policji w Saksonii nastąpiło przekazanie psów tropiących, które będą podlegały tresurze w ramach wymienionego szkolenia. W przekazaniu czworonogów ze strony Policji niemieckiej uczestniczył Kierownik Szkoły Psów Służbowych Saksonii Pan Jens Noack, natomiast Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji reprezentował instruktor st. asp. Rafał Tarnik

Od tego momentu ruszyło bardzo intensywne szkolenie. Obejmuje ono staż instruktorski, w trakcie którego przewodnikom zostaną przekazane wiadomości na temat wychowywania szczeniąt oraz taktyki i techniki używania psów tropiących osoby w działaniach policyjnych, a także praktycznej tresury psów.

Realizacja tego szkolenia, we współpracy z Policją niemiecką, to nie tylko szansa doskonalenia specjalistycznej wiedzy i umiejętności poszczególnych przewodników psów służbowych, ale także perspektywa rozwoju całej kynologii policyjnej w naszym kraju, w dziedzinie tej nowatorskiej  metody szkolenia.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Rafał Tarnik/ZKP

Powrót na górę strony