Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi po egzaminie

Data publikacji 06.04.2018

W Centrum Szkolenia Policji kolejna grupa policjantów ukończyła kurs specjalistyczny dla dzielnicowych. W trzeciej tegorocznej edycji kursu uczestniczyło 39 funkcjonariuszy.

     W czasie realizacji treści programowych podkreślano szczególnie założenia nowej koncepcji służby dzielnicowego, ukierunkowane na prospołeczną i pomocową rolę dzielnicowego dla obywateli. Wskazywano na duże wymagania i oczekiwania związane z pracą dzielnicowego jako funkcjonariusza Policji, który z uwagi na częste i bezpośrednie kontakty z obywatelami w rejonie służbowym ma duży wpływ na kreowanie społecznego wizerunku Policji. Należy również zaznaczyć, że w trakcie trwającego ponad 4 tygodnie kursu jego uczestnicy mieli znakomitą okazję, oprócz poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, wymienić się doświadczeniami zawodowymi oraz rozwiązaniami z kategorii „dobrych praktyk codziennej służby”.

     Absolwentom gratulujemy dobrych wyników na egzaminie końcowym – średnia ocen wyniosła 4,25. Życzymy, aby zdobyta wiedza przyczyniła się do wzorowego wykonywania obowiązków dzielnicowego.

Tekst i zdjęcia: podkom. K. Świerczewski/ZSP

Powrót na górę strony