Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia straży pożarnej

Data publikacji 30.03.2018

Na terenie Centrum Szkolenia Policji odbyły się ćwiczenia z działań ratownictwa technicznego prowadzone przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie w dniu 24 marca 2018 r. Były one przeznaczone dla druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego, którzy uczestniczą w szkoleniu podstawowym dla ratowników Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

W realizację przedsięwzięcia zaangażował się Wydział Zaopatrzenia i Transportu Centrum Szkolenia Policji. Pomoc udzielona strażakom polegała na wyznaczeniu i przygotowaniu terenu do przeprowadzenia ćwiczeń oraz udostępnieniu wraków pojazdów służbowych oczekujących na zezłomowanie, które wczesnej były wykorzystywane do realizacji zajęć dydaktycznych z zakresu minersko-pirotechnicznego.

W dniach 9, 10 i 11 kwietnia br. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie planuje realizację następnych edycji przedmiotowego szkolenia przeznaczonych dla ratowników Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z terenu Legionowa. Mamy nadzieję, iż wsparcie ze strony Wydziału Zaopatrzenia i Transportu udzielone strażakom będzie kontynuowane w przyszłości i przyczyni się do podniesienia poziomu ich wyszkolenia, z uwzględnieniem warunków, jakie mogą wystąpić podczas niesienia pomocy w trakcie obsługi zdarzeń komunikacyjnych na naszych drogach.

 

tekst podinsp. Dariusz Bober, WZiT

zdjęcia sierż. sztab. Paweł Turowski, WOINiK

Powrót na górę strony