Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy dokumenty są autentyczne

Data publikacji 15.03.2018

Słuchacze odbywający w Centrum Szkolenia Policji kurs specjalistyczny w zakresie ruchu drogowego - część szczególna, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pracownika Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S. A. Udział przedstawiciela PWPW S. A. w realizacji procesu dydaktycznego był możliwy dzięki podpisanemu przez strony porozumieniu o współpracy.

     Celem zajęć było zapoznanie słuchaczy z podstawowymi technikami poligraficznymi oraz przedstawienie zabezpieczeń stosowanych w tych technikach, jak też w różnych podłożach. Prowadzący, Pan Lesław Głowacki - Główny Specjalista ds. Szkoleń Centrum Edukacji i Szkoleń PWPW S. A., omówił m.in. strukturę dokumentów wykonanych z poliwęglanu i sposoby ich zabezpieczeń przed fałszowaniem.

     Jesteśmy przekonani, że wiedza przekazana policjantom przez tak doświadczonego specjalistę znacznie przyczyni się do poszerzenia ich umiejętności w zakresie weryfikacji autentyczności dokumentów.

     Omawianą problematyką byli zainteresowani nie tylko słuchacze, ale również nauczyciele policyjni CSP. W pierwszej edycji warsztatów uczestniczyli podinsp. Dariusz Kulikowski i podkom. Marek Gałęziowski z Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz asp. Łukasz Gębski i st. sierż. Bartosz Wiatrowski z Zakładu Ruchu Drogowego.

     A już wkrótce zajęcia z tego zakresu odbędą się dla kolejnych grup szkoleniowych.

podkom. Marek Gałęziowski/ZSS i hg

zdj. podkom. Marek Gałęziowski/ZSS

Powrót na górę strony