Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sztuka kierowania samochodem osobowym

Data publikacji 13.03.2018

Centrum Szkolenia Policji może pochwalić się bogatą ofertą szkoleniową. W bieżącym roku naszej jednostce, oprócz szkolenia zawodowego podstawowego, powierzono do realizacji 75 rodzajów kursów specjalistycznych. Jednym z nich jest kurs doskonalenia techniki kierowania samochodem osobowym, na którym zajęcia realizują nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego.

     W piątek zakończyła się trzecia w tym roku edycja tego rodzaju kursu. Uczestniczyli w niej policjanci z komend wojewódzkich Policji w: Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Radomiu, a także z Komendy Stołecznej Policji.

     Słuchacze, w czasie pięciu dni szkoleniowych pogłębiają wiedzę oraz umiejętności z zakresu kierowania samochodem osobowym – związane z prawidłowym operowaniem kołem kierownicy, hamowaniem, reakcją na poślizg podsterowny i nadsterowny oraz pokonywaniem zakrętów. W trakcie kursu policjanci korzystają z obiektów Centrum Szkolenia Policji, m.in. placu manewrowego, płyty poślizgowej oraz autodromu. Jeden dzień szkoleniowy realizowany jest na torze Automobilklubu Polski mieszczącym się w Warszawie - Bemowo.

tekst i zdjęcia: st. asp. Adam Karolak i st. sierż. Marcin Gąsior/ZRD

Powrót na górę strony