Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczość intelektualna - warsztaty

Data publikacji 18.03.2008

Zakład Służby Kryminalnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zorganizował warsztaty poświęcone zwalczaniu przestępczości komputerowej i internetowej. Ich otwarcia dokonał Komendant CSP.

W warsztatach udział wzięli: przedstawiciele Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej S.A. w Warszawie, policjanci z Komendy Głównej, Stołecznej i Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz warszawskich komend rejonowych, a także wykładowcy z zakładów dydaktycznych CSP zajmujący się tą problematyką.

Tematem szkolenia była: “Przestępczość intelektualna – naruszenia prawa autorskiego i praw pokrewnych”. Wykład poprowadzili wysokiej klasy specjaliści: podinsp. Dariusz Poniatowski z KGP i Jan Hajdukiewicz z “Foty”. Poruszono następujące zagadnienia: podstawy prawne i ustawodawstwo, charakterystykę obszarów zagrożeń, przykłady realizacji najważniejszych spraw, współpracy z organizacjami wspierającymi działania policyjne, problemy i utrudnienia w zakresie ujawniania i zwalczania przestępczości intelektualnej. Z ramienia Zakładu Służby Kryminalnej CSP prowadzącymi warsztaty byli: podinsp. Jerzy Mróz oraz nadkom. Jarosław Zając.

Jarosław Zając ZSK
Zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS
Powrót na górę strony