Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby mundurowe dla przedszkolaków

Data publikacji 13.03.2018

Przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji, Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz legionowskiej Straży Miejskiej, w ramach realizowanych działań profilaktyczno-edukacyjnych, uczestniczyli w VII Międzyprzedszkolnym konkursie "Jestem bezpieczny – wiem co zrobić".

     Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 14 w Legionowie. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do legionowskich przedszkoli. Najmłodsi, w kilku konkurencjach, prezentowali wiedzę na temat bezpieczeństwa. Zmaganiom przedszkolaków z zainteresowaniem przyglądali się rodzice oraz przedstawiciele służb mundurowych. Zarówno policjanci jak i przedstawiciel Straży Miejskiej przygotowali dla dzieci krótkie pogadanki dotyczące m.in. zasad obowiązujących najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz bezpiecznego zachowania w domu i poza nim. Przypomnieli także numery telefonów alarmowych do służb mundurowych.

     Centrum Szkolenia Policji reprezentowali instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego st. asp. Marcin Ogonek i asp. Aneta Śliz, którzy po zakończeniu konkursu zaprezentowali dzieciom pojazd wyposażony w videorejestrator.

Marcin Ogonek/ZRD

zdjęcia: Marcin Ogonek i Aneta Śliz/ZRD

Powrót na górę strony