Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytna akcja

Data publikacji 12.03.2018

Kadra i słuchacze Centrum Szkolenia Policji włączyli się do II edycji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi „SpoKREWnieni Służbą”. Od czasu inauguracji tegorocznej kampanii w CSP zebrano 21,15 l tego cennego daru. Kolejne akcje honorowego krwiodawstwa przed nami.

     W całej Polsce funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w ramach wspólnej akcji, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków.  Dołączyli do nich także kadra i słuchacze Centrum Szkolenia Policji – 2 marca 26 osób, a tydzień później 21.

     Organizowanie akcji krwiodawstwa w CSP stało się już tradycją. Od wielu lat inicjatywa ta spotyka się z ogromną aprobatą zarówno ze strony kierownictwa szkoły, jak też kadry i słuchaczy uczestniczących w kursach i szkoleniach zawodowych. W jednostce nigdy nie brakuje chętnych, by również w takiej formie nieść pomoc wszystkim potrzebującym. W celu upowszechnienia i kontynuowania idei honorowego krwiodawstwa, na terenie CSP utworzono też oddział HDK PCK „Legion”.

hg

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/WODiD

Powrót na górę strony