Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze po laury

Data publikacji 08.03.2018

7 marca br. w Centrum Szkolenia Policji gościliśmy młodzież z 20 szkół ponadgimnazjalnych, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Uczniowie przybyli do Legionowa, by wziąć udział w eliminacjach do jubileuszowego, X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.

     Turniej, który w tym roku odbywa się już po raz dziesiąty, to niezwykłe edukacyjne wydarzenie, które corocznie przyciąga rzesze młodych ludzi, zaangażowanych w problematykę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Organizator i pomysłodawca konkursu, którym po raz kolejny jest Szkoła Policji w Pile, niezmiennie stawia sobie za cel popularyzację zagadnień związanych ze służbą w administracji publicznej, a także otwarcie Policji na środowisko szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie w przyszłości mogą zasilić szeregi naszej formacji.

     Zgodnie z postanowieniami regulaminu, do zmagań o tytuł zwycięzcy może przystąpić maksymalnie 25 drużyn. Ze względu na ogromne zainteresowanie konkursem wśród uczniów reprezentujących placówki oświatowe z całej Polski, uczniowie muszą przejść przez kolejne etapy rywalizacji. Pierwszy z nich odbywał się jednocześnie w 3 szkołach policyjnych – w Pile, Katowicach oraz Legionowie – i miał charakter eliminacji, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy. Na podstawie jego wyników zostaną wyłonione najlepsze reprezentacje, które w dniach 16–17 kwietnia 2018 r. przystąpią do finałowych konkurencji, rozgrywanych, jak co rok, w Szkole Policji w Pile.

     Uczniowie, którzy tak licznie przybyli do CSP, podjęli wyzwanie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, wykazując się nie tylko wolą zwycięstwa i awansu do wielkiego finału, ale również ambitną potrzebą sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Wszystkim drużynom, które przystąpiły do testu kwalifikacyjnego, mocno kibicujemy, zaś najlepszym życzymy zasłużonego zwycięstwa oraz powodzenia podczas kolejnych turniejowych rozgrywek.

tekst: AK/WP

zdjęcia: asp. Marcin Grzeszyk/WODiD

Powrót na górę strony