Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bankomaty pod nadzorem

Data publikacji 18.01.2018

Koordynatorzy z komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości bankomatowej doskonalili swoją wiedzę na szkoleniu zorganizowanym przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz firmę Euronet Polska Sp. z o.o.

     Celem szkolenia, które odbyło się w dniach 11 - 12 stycznia br., była aktualizacja wiedzy funkcjonariuszy w zakresie zwalczania tego typu przestępstw, a także zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscach zdarzeń oraz wymiana dobrych praktyk w tym zakresie.

     Część teoretyczna szkolenia była poświęcona omówieniu budowy oraz zabezpieczeń bankomatów najczęściej używanych na terenie Polski. W części praktycznej, przeprowadzonej na terenie poligonu pozostającego w dyspozycji 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, dokonano detonacji bankomatów w celu sprawdzenia działania stosowanych w nich zabezpieczeń. W realizacji szkolenia, ze strony Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy Zespołów Techniki Kryminalistycznej i Minersko-Pirotechnicznego Zakładu Szkoleń Specjalnych.

kom. Waldemar Weremko/ZSS

zdj. ze zbiorów ZSS

Powrót na górę strony