Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza centralny dobór psów do służby w Policji na 2018 r.

Data publikacji 17.01.2018

Komisja do realizacji centralnego doboru psów do służby w Policji, powołana decyzją Komendanta Centrum Szkolenia Policji, już wkrótce rozpocznie kwalifikację psów na wszystkie edycje kursów specjalistycznych dla przewodników psów służbowych, zaplanowane do realizacji w 2018 r.

     W skład komisji wchodzi kadra Zakładu Kynologii Policyjnej CSP, w tym lekarz weterynarii, a w przypadku kwalifikacji na kurs specjalistyczny dla przewodników psów do działań bojowych, dodatkowo, przedstawiciel Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

     Komisja podda sprawdzeniu psy pod względem zdrowotnym, przeprowadzi próby ich charakteru w kierunku przydatności do tresury i służby w Policji a następnie, na podstawie przeprowadzonych czynności, dokona wyceny wartości zwierząt.

     W tym roku zaplanowano przyjąć łącznie 117 psów. Dobór będzie prowadzony zarówno na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej, jak również w formie wyjazdowej na terenie całego kraju. Warto dodać, że dzięki akcji informacyjnej, prowadzonej przez CSP, coraz więcej hodowców wystawia zwierzęta spełniające wymagane kryteria, stąd rosnący odsetek czworonogów uzyskujących pozytywną ocenę – w 2016 roku wyniósł on 32,7% , a w ubiegłym roku 41,8%.

     Osoby zainteresowane sprzedażą psów dla Policji prosimy o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia terminu przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.

     Szczegółowe informacje dotyczące realizacji doboru psów do służby w Policji są dostępne na stronie internetowej http://www.csp.edu.pl w zakładce - Centralny dobór psów do służby w Policji.

 

Tekst i zdjęcia:

nadkom. Artur Walasek

asp. szt. Piotr Mrozowski

ZKP

 

Powrót na górę strony