Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie 2018

Data publikacji 15.01.2018

Rozpoczęły się długo wyczekiwane ferie zimowe. Aby były w pełni udane dzieci i młodzież, korzystając z różnych form spędzania wolnego czasu, muszą pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Przypominali o tym, już od początku stycznia, policjanci z Centrum Szkolenia Policji podczas spotkań w szkołach i przedszkolach.

     Funkcjonariusze Zakładu Służby Prewencyjnej i Zakładu Ruchu Drogowego CSP w czasie wizyt w placówkach oświatowych przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Nie zabrakło też kwestii dotyczących właściwego postępowania w przypadku kontaktu z nieznajomą osobą, omówiono również zachowania obowiązujące najmłodszych uczestników ruchu drogowego – przechodzenie przez jezdnię w dozwolonym miejscu, używanie fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa. Policjant ZSP, w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, zapoznał dzieci z opowiadaniem promującym zasady dobrego zachowania.

     Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Legionowie odwiedził nadkom. Marceli Śmiałek (ZSP), natomiast z uczniami Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie spotkali się st. asp. Marcin Ogonek, asp. Aneta Śliz, mł. asp. Sylwia Sokół oraz st. sierż. Marcin Gąsior (ZRD).

hg

zdj. ze zbiorów ZRD i ZSP

Powrót na górę strony