Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje Regionu II do Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo

Data publikacji 12.03.2008

Duży sukces judoków LTS CSP Legionowo. Hubert Cielecki i Damian Zych będą uczestniczyć w Pucharze Polski Juniorów Młodszych. Młodym sportowcom życzymy powodzenia!

Sekcja Judo Legionowskiego Towarzystwa Sportowego działa od września 2006 roku. Mimo niedługiego stażu swojej działalności, jej zawodnicy odnoszą już sukcesy na zawodach, dostarczając wiele radości swoim trenerom. Tak było w ostatnią niedzielę w Warszawie, na Eliminacjach Regionu II do Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Judo. LTS CSP reprezentowało sześciu młodych sportowców. Zawody te stanowią jedną z ważniejszych imprez dla młodych sportowców, dlatego też są zawsze mocno obsadzone zawodnikami z czołówki okręgu mazowieckiego (województwo mazowieckie i województwa ościenne). Odbyły się w hali DOSIR na warszawskiej Pradze.

W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników i zawodniczek w 9 kategoriach wagowych. Aby zakwalifikować się do Pucharu Polski należało zająć jedno z czterech czołowych miejsc. Debiutujący w tak poważnym turnieju podopieczni trenerów Sekcji Judo Anny i Jacka Kuźmińskich odnieśli niebagatelny sukces, ponieważ aż dwóch z nich zdołało wywalczyć awans do Pucharu Polski, który odbędzie się pod koniec miesiąca w Rybniku.

Najlepiej zaprezentował się Hubert Cielecki w wadze do 81kg, który wygrywając dwie walki zdobył drugie miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem z AZS AWF Warszawa Patrykiem Brońcem, drugi z awansujących reprezentantów Legionowskiego LTS-u Damian Zych w wadze powyżej 90kg zajął 4 miejsce. Liczymy na równie udany występ młodych Legionowian w Pucharze, tam jednak przyjdzie im się zmierzyć z najmocniejszymi zawodnikami w kraju. Będziemy „trzymać kciuki” za ich powodzenie w walce o tytuł najlepszych.

Jacek Kuźmiński kierownik SJ LTS CSP Legionowo
Powrót na górę strony