Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współdziałamy z Komendą Powiatową Policji w Legionowie

Data publikacji 31.10.2017

W miniony weekend, 28 i 29 października br., policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji oraz słuchacze kursu specjalistycznego RDs-13/17 po raz kolejny realizowali wspólne działania z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, ukierunkowane na kontrole pojazdów używanych do przewozu osób i rzeczy.

     W akcję zaangażowani byli słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego, realizowanego na przełomie października i listopada br., w ramach programowych zajęć praktycznych z zagadnień dotyczących kontroli transportu drogowego i stanu technicznego pojazdu. Celem podjętych działań była m.in. eliminacja z dróg osób kierujących po spożyciu alkoholu, a także przeprowadzenie kontroli: stanu technicznego pojazdów, sposobu zabezpieczenia przewożonego ładunku, liczby osób przewożonych w pojeździe, przestrzegania norm czasu jazdy i postoju, przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, przewozu towarów niebezpiecznych, przewozu ładunków pojazdami nienormatywnymi oraz dokumentów w przewozie drogowym.

     Działania prowadzono na drodze krajowej nr 62, w miejscowości Marynino, a także na drodze krajowej nr 61 – w Jabłonnie, Zegrzu i Serocku. Słuchacze skontrolowali łącznie 21 pojazdów, w wyniku czego ujawnili nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W związku z naruszeniami określonymi w ustawie z dnia 6 września 2001 r.o transporcie drogowym(Dz. U. z 2016 r. poz. 1907, z późn. zm.), w stosunku do kierujących zastosowano 8 pouczeń, nałożono 1 mandat karny na kwotę 2000 zł za używanie cudzej karty kierowcy, a także zatrzymano 1 dowód rejestracyjny. Sporządzono też dokumentację do wszczęcia postępowania administracyjnego z załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym.

Tekst: podinsp. Andrzej Przekaziński/ZRD

Powrót na górę strony