Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy w CSP

Data publikacji 27.10.2017

Seniorzy Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy odwiedzili dziś Centrum Szkolenia Policji dowiedzieli się jak nie dać się oszukać przestępcom działającym „na wnuczka” i „na policjanta”, jak zareagować na telefon od oszusta. Zapoznali się również z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

     Seniorzy są grupą społeczną, wobec której często powtarzają się  oszustwa i usiłowania wyrządzenia im różnego rodzaju krzywdy. Dlatego należy ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają. W czasie spotkania w Centrum Szkolenia Policji, studenci Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapoznali się z profilaktycznymi  rozwiązaniami, zapewniającymi im bezpieczeństwo, dowiedzieli się, w jaki sposób postępować, by nie stać się ofiarą. Równie ciekawe dla naszych gości okazały się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy chętni, mogli wykonać na fantomie masaż serca, wdechy ratownicze, a także przećwiczyć ułożenie osoby w tzw. pozycji bocznej ustalonej.

     Seniorzy z dużym zainteresowaniem obejrzeli film informacyjny o Centrum Szkolenia Policji, a następnie odwiedzili zespół strzelnic.

hg

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/SDDiP

Powrót na górę strony