Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwartych Koszar

Data publikacji 25.10.2017

W piątek, 20 października na terenie 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia DG RSZ odbyły się Obchody Święta Wojsk Łączności i Informatyki. W programie uroczystości zaplanowano również Dzień Otwartych Koszar. W bogatej ofercie, skierowanej m.in. do najmłodszych odwiedzających jednostkę, nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez policjantów Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

     Na przybyłych gości czekał tradycyjny żołnierski poczęstunek, występy estradowe zespołów artystycznych, a także pokaz walki wręcz zaprezentowany przez batalion dowodzenia Wojsk Lądowych i 9 batalion dowodzenia. Mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz uczniowie szkół mieli sposobność poznać sprzęt łączności, jak również ten pozostający na wyposażeniu żołnierzy.

     Policjanci z Centrum Szkolenia Policji zaprezentowali wyposażenie busa edukacyjnego marki Renault Master przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych. Dzieci mogły przypomnieć sobie zasady obowiązujące najmłodszych uczestników ruchu drogowego, przejechać na rowerze tor przeszkód i wygrać nagrody. Policjanci przypominali dzieciom o konieczności posiadania elementu odblaskowego, przypiętego do plecaka lub kurtki, by być lepiej widocznym na drodze.

asp. Aneta Śliz/ZRD i hg

Powrót na górę strony