Goście z Brandenburgii odwiedzili Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 27.07.2017

W środę Centrum Szkolenia Policji odwiedziła delegacja Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgia. Spotkanie w CSP było jednym z elementów programu wizyty roboczej, zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, w ramach niedawno nawiązanej współpracy pomiędzy tymi jednostkami.

W spotkaniu uczestniczyli: pan Roger Höppner – Wiceprezydent Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgia, pan Dirk Volkland – Szef Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA), pan Ulf Buschmann – Pełnomocnik ds. stosunków polsko-niemieckich (PSNP), pan Wojciech Owsik – współpracownik PSNP, mł. insp. Piotr Sierawski – Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, mł. insp. Piotr Kupisz – Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a także pan Andrzej Oskierko i post. Anna Wieczorek – tłumacze.

Delegację powitali: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół oraz mł. insp. Paweł Dudkowski, radca Wydziału Prezydialnego. Pani Komendant zapoznała gości z organizacją i funkcjonowaniem CSP oraz ofertą szkoleniową jednostki, a także przybliżyła specyfikę zadań związanych z realizacją procesu dydaktycznego. Omówiła również szereg zagadnień związanych z systemem szkolenia i doskonalenia zawodowego polskiej Policji. W ramach dyskusji kończącej pierwszą część spotkania, uczestnicy mieli sposobność wymienić się spostrzeżeniami, a także podzielić doświadczeniami w obszarze szkolnictwa policyjnego funkcjonującego w obu krajach.

W kolejnej części wizyty nasi goście odwiedzili Zespół Strzelnic Centrum Szkolenia Policji, którego prezentacji dokonali funkcjonariusze Zakładu Interwencji Policyjnych. Członkowie delegacji byli pod dużym wrażeniem nowoczesnej infrastruktury obiektu, który umożliwia zapewnienie najwyższego poziomu kształcenia w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, a co za tym idzie – przygotowanie policjantów do zgodnego z prawem i skutecznego użycia broni palnej.

Na zakończenie swojego pobytu członkowie delegacji złożyli wizytę w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Centralnego Biura Śledczego Policji, zlokalizowanym na terenie CSP.

Tekst: AK/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS