Owocna służba

Data publikacji 04.07.2017

Nowo przyjęci policjanci rozpoczynają realizację służb patrolowych już w czasie szkolenia zawodowego podstawowego. Wspólne patrole z doświadczonymi funkcjonariuszami z jednostek organizacyjnych Policji pozwalają zdobywać im pierwsze doświadczenia zawodowe, a często również odnosić pierwsze sukcesy. Załoga patrolowa, w składzie której było czworo słuchaczy Centrum Szkolenia Policji, zatrzymała na gorącym uczynku sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem.

Czworo słuchaczy SZP-1/17/I/4: post. Grzegorz Ganczarek, post. Magdalena Kawa, post. Mateusz Janowski i post. Kamil Kalita pełniło służbę na obszarze działania Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, wspólnie z  policjantką wyszkowskiej jednostki. W tym czasie do dyżurnego KPP w Wyszkowie zadzwonił mieszkaniec Wyszkowa informując, że ktoś usiłuje włamać się do jego mieszkania. Na miejsce natychmiast wysłano znajdujący się najbliżej zdarzenia patrol, w którego składzie byli nasi słuchacze. Załoga podjęła zdecydowaną interwencję, w wyniku czego, już po kilku minutach od zgłoszenia, podczas próby włamania do mieszkania, zostało zatrzymanych trzech mężczyzn. Funkcjonariusze zabezpieczyli też narzędzia, których używali podejrzani. Jak się później okazało zatrzymani próbowali wcześniej włamać się do innego mieszkania na tym samym osiedlu, a cała trójka działała także w innych rejonach Mazowsza. Na podstawie zgromadzonych materiałów mężczyznom przedstawiono zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i zastosowano wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Gratulujemy słuchaczom właściwej postawy zawodowej, zdecydowania i profesjonalizmu w realizacji zadań służbowych. Życzymy kolejnych sukcesów.

hg