Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla weteranów

Data publikacji 26.05.2017

Kolejna akcja krwiodawstwa w Centrum Szkolenia Policji zakończona. Funkcjonariusze i pracownicy CSP zrzeszeni w funkcjonującym na terenie jednostki oddziale Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Legion”, a także słuchacze szkoleń i kursów oddali dziś łącznie 13,5 l krwi. Tym razem zbiórka została przeprowadzona w ramach kampanii z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

     Ta szlachetna inicjatywa, jak zawsze cieszyła się zainteresowaniem wśród słuchaczy i kadry CSP – w sumie krew oddało 30 osób. Dodatkowo 4 osoby zarejestrowały się, jako potencjalni dawcy, w Bazie Dawców Komórek Macierzystych Polska.

     Akcję HDK koordynowały: podkom. Małgorzata Karpeta i mł. asp. Joanna Kołacz z Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia CSP.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w przedsięwzięciu i zapraszamy na kolejne.

     Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest stosunkowo nowym świętem w polskim kalendarzu. Po raz pierwszy oficjalnie obchodziliśmy je 29 maja 2012 roku. Mianem weterana działań poza granicami państwa określamy w Polsce zarówno żołnierzy służących na misjach i operacjach poza granicami państwa w ramach np. ONZ, NATO i Unii Europejskiej, ale też uczestników grup ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, kontyngentów Policji i Straży Granicznej, czy też innych funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

hg

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii

Powrót na górę strony