Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokazy na „Dniach SGGW”

Data publikacji 24.05.2017

W ubiegłą sobotę na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w ramach „Dni SGGW”, odbył się pokaz sprawności użytkowej psów służbowych, przygotowany przez Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji. Nasza jednostka corocznie uczestniczy w tym cyklicznie organizowanym przedsięwzięciu, a prezentacja umiejętności czworonogów zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających uczelnię.

     W wydarzeniu wzięli udział słuchacze Zakładu Kynologii Policyjnej – przewodnicy psów służbowych patrolowo-tropiących do działań bez kagańca, a także instruktorzy zakładu, którzy zaprezentowali uczestnikom festynu rasy psów aktualnie przebywających na kursie – owczarki niemieckie, belgijskie oraz owczarka holenderskiego. W programie pokazu nie zabrakło ćwiczeń z posłuszeństwa ogólnego wykonywanego grupowo i indywidualnie, a także ćwiczeń z agresji. Funkcjonariusze ZKP przedstawili również historię zakładu. Po zakończeniu pokazów wszyscy odwiedzający mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię z uczestnikami widowiska, a także zadać pytania dotyczące tresury psów w Policji.

     Zainteresowanie służbowymi czworonogami było tak ogromne, że instruktorzy z przyjemnością zachęcali przybyłych na festyn do odwiedzenia Zakładu Kynologii Policyjnej podczas najbliższego „Dnia Otwartego”, który odbędzie się już 31 maja br.

asp.Dariusz Ratajczak/ZKP i hg

zdj. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

Powrót na górę strony