Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Szkole Policji w Opatowicach

Data publikacji 17.05.2017

W Opatowicach (Czechy) odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu „Wspólnie przeciwko przestępczości przez edukację” finansowanego z Programu Erasmus+. W szkoleniu wzięli udział wykładowcy szkół Policji w Legionowie i Koszycach (Słowacja), wojewódzcy Koordynatorzy ds. Techniki Kryminalistycznej z komend wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Łodzi, Opolu, Olsztynie i we Wrocławiu oraz technicy kryminalistyki ze Słowacji.

     Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentowali starszy wykładowca podinsp. Krzysztof Misiewicz i młodszy wykładowca asp. szt. Paweł Woźniakowski z Zakładu Szkoleń Specjalnych.

     Podczas zajęć, realizowanych w dniach 23-29 kwietnia br., przedstawiono system kształcenia techników kryminalistyki w Czechach oraz metody prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia w tym podstawy prawne, procedury, wytyczne oraz specyfikę oględzin. Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w ramach czynności techniczno - kryminalistycznych. Na zajęciach praktycznych zaprezentowano czynności technika kryminalistyki prowadzone na miejscu zdarzenia, obejmujące dokumentowanie i zabezpieczanie ujawnionych śladów kryminalistycznych, obieg dowodów rzeczowych i ich wykorzystanie, a także wyposażenie, jakim dysponują technicy kryminalistyki w Czechach, w tym ambulanse kryminalistyczne, sprzęt fotograficzny, czy oświetlacze. Kolejnym etapem szkolenia była wizyta w Laboratorium Kryminalistycznym w OKTE Hradec Králové, gdzie zaprezentowano strukturę placówki, jej możliwości badawcze, a także obowiązujący system zarządzania.

podinsp. Krzysztof Misiewicz/ZSS

zdj. asp. sztab. Paweł Woźniakowski/ZSS

Powrót na górę strony