Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Policyjnej Izbie Dziecka i na lotnisku

Data publikacji 16.05.2017

W ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem „SZP 6/16”, jeszcze przed zakończeniem nauki w Centrum Szkolenia Policji, mieli możliwość odwiedzenia Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie i lotniska Bemowo, gdzie znajduje się baza policyjnego lotnictwa.

     Podczas wizyty w Policyjnej Izbie Dziecka kierownik placówki podinsp. Andrzej Zaperty przybliżył słuchaczom realizowane przez nią zadania oraz zagadnienia dotyczące postępowania z nieletnimi popełniającymi czyny karalne. Każdy mógł też zapoznać się z infrastrukturą, z której korzystają umieszczeni w PID.

     Do stałych przedsięwzięć Prewencyjnego Koła Zainteresowań wpisały się także wyjazdy na lotnisko Warszawa Bemowo – Babice, gdzie znajduje się baza lotnictwa Policji. Słuchacze „SZP 6/16” również skorzystali z możliwości poszerzenia swojej wiedzy z zakresu wykorzystania śmigłowców wyposażonych w specjalistyczny sprzęt dostosowany do poszukiwań i obserwacji osób, a także wykonywania szeregu innych czynności związanych z ratowaniem życia. Spotkanie zakończył lot nad Warszawą, Zalewem Zegrzyńskim i Centrum Szkolenia Policji.

     Wyjazd, oprócz kolejnej porcji wiedzy na temat zadań realizowanych przez inne rodzaje służb policyjnych,  dostarczył także niezapomnianych wrażeń.

Tekst i zdjęcia: kom. S. Klimaszewski/ZSP

Powrót na górę strony