Spotkanie profilaktyczne

Data publikacji 16.05.2017

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie odbył się cykl spotkań uczniów klas pierwszych liceum z przedstawicielem Centrum Szkolenia Policji. Tematem przewodnim była odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne.

Kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej CSP przybliżył uczniom wiedzę prawną na temat odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne. Licealiści dowiedzieli się m.in. kto to jest nieletni i za jakie czyny może odpowiadać przed sądem, poznali też pojęcie demoralizacji oraz jej przejawy. Podczas spotkania policjant przedstawił katalog środków wychowawczych, stosowanych przez sąd rodzinny wobec nieletniego. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Aktywnie włączali się w dyskusję, zadawali dużo pytań dotyczących różnych zachowań oraz ich skutków prawnych.

Tekst i zdjęcia: kom. Marceli Śmiałek/ZSP