Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie

Data publikacji 10.02.2017

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to także czas beztroskich zabaw m.in. na śniegu. Stanowią one olbrzymią frajdę dla wszystkich dzieci, jednak przy założeniu, że pamiętają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kilka istotnych porad i wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych przypomniał uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji. W trakcie spotkań rozmawiał z dziećmi o sposobach postępowania w sytuacjach zagrażających ich życiu bądź zdrowiu oraz sprawdził znajomość numerów alarmowych. Przypomniał również podstawowe zasady zachowania się w kontakcie z obcą osobą. Dzieci muszą wiedzieć, że nie mogą przyjmować żadnych prezentów i słodyczy od nieznajomych, oddalać się z nimi oraz wsiadać do ich samochodów. Z racji tego, że funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji już od kilku lat uczestniczą w przedsięwzięciach realizowanych w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, także i tym razem nie obyło się bez przeczytania opowiadania.

Tekst i zdjęcia: kom. Marceli Śmiałek/ZSP