Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba dyżurna przygotowana do działań

Data publikacji 26.01.2017

W okresie od 20 grudnia 2016 r. do 23 stycznia 2017 r. w Centrum Szkolenia Policji realizowana była szósta edycja kursu specjalistycznego dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji, oznaczona symbolem KSDyż-6/16. Wzięło w niej udział 21 funkcjonariuszy.

     Tematyka zajęć obejmowała między innymi zagadnienia związane z organizacją oraz nadzorem funkcjonalnym służby dyżurnej. Słuchacze zapoznawali się także z zadaniami służby dyżurnej w przypadku ataku terrorystycznego/terroru, jak również w przypadku zaistnienia katastrofy naturalnej lub awarii technicznej. Doskonalili też swoje kompetencje z zakresu obsługi systemów, aplikacji i urządzeń informatycznych na stanowisku kierowania.

     W ramach kursu przeprowadzono również zajęcia w warunkach rzeczywistych – na stanowisku kierowania w Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112) Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy, a także w Zarządzie Lotnictwa Policyjnego GS KGP (lotnisko Bemowo w Warszawie). Dzięki temu słuchacze mogli, w praktyczny sposób, poszerzyć swoją wiedzę i zweryfikować umiejętności z zakresu koordynacji oraz wykorzystania sił i środków prewencyjnych będących w dyspozycji dyżurnego jednostki Policji. Mieli również okazję poznać możliwości współdziałania służby dyżurnej z załogą statku powietrznego, np. podczas organizacji działań pościgowych.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Daniel Piętka/ZSP

Powrót na górę strony