Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 30.01.2008

Wczoraj o godzinie 12.00 w szkolnej auli rozpoczął się nowy kurs SzP-1/08. Prawie dwustu młodych policjantów z Lublina, Łodzi, Warszawy, Radomia i Rzeszowa rozpoczęło szkolenie podstawowe, które potrwa aż do 25 sierpnia.

 

W uroczystości otwarcia nowego kursu uczestniczyli zastępcy Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół, kom. Piotr Kucia oraz kadra szkoły. Słuchacze poznali zasady i regulamin obowiązujący w szkole, swoich dowódców, którzy od tej pory będą się nimi opiekować, a także kierowników komórek dydaktycznych, w których będą zdobywać policyjne szlify. Przed nimi 1112 godzin zajęć dydaktycznych. W tym ponad 300 godzin prewencji, ponad 200 z prawa, prawie 100 z wyszkolenia strzeleckiego i ponad 130 godzin lekcyjnych z techniki interwencji na hali sportowej. Będzie również wiele innych – równie interesujących i niezbędnych policjantowi zajęć z kryminalistyki, ruchu drogowego, informatyki czy łączności. Wszystko to: zajęcia, sprawdziany czy egzaminy rozpoczną się już lada moment. Obecnie nowicjusze podzieleni zostali na trzy kompanie i przydzielono im dowódców, do których odtąd będą zwracali się z każdym problemem. Dowódcą kompanii VI został asp. Michał Lipiński, V – asp.szt. Marek Gaszyński, a XI podkom. Andrzej Maciaszkiewicz.

Komendant Rosół życząc słuchaczom dobrych wyników w nauce podkreśliła, jak ciężki obowiązek spoczywa na mundurze. Dlatego też wiedza zawodowa niezbędna jest każdej osobie naszych szeregach. Zachęcała, aby te siedem miesięcy które spędzą w Centrum wykorzystali optymalnie, korzystając z wiedzy, umiejętności i doświadczeń naszej kadry dydaktycznej.

Anna Galant, rzecznik CSP

 

Powrót na górę strony