Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie na boiskach

Data publikacji 13.01.2017

W dniach 11-12.01.2017 r. Centrum Szkolenia Policji gościło uczestników warsztatów poświęconych wspólnym działaniom Policji, PZPN i Ekstraklasy w zakresie zintegrowanego podejścia do zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych – meczów piłki nożnej.

     Przedmiotowe warsztaty to kompletna, wspólna inicjatywa pozwalająca na wymianę doświadczeń oraz wiedzy, a także wypracowanie ujednoliconych form działania w zakresie troski o bezpieczeństwo imprez masowych, pomiędzy Policją, organizatorami rozgrywek, a także przedstawicielami klubów sportowych.

     W czasie dwudniowego spotkania dokonano podsumowania wspólnych działań Policji i PZPN w kontekście bezpieczeństwa rozgrywek piłkarskich w roku 2016, z uwzględnieniem doświadczeń krajowych i zagranicznych. Przekazano też spostrzeżenia na temat stanu bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich z perspektywy zarządzającej rozgrywkami Ekstraklasy SA, następnie dyskutowano m.in. o zagadnieniach dotyczących współpracy Policji z klubami piłkarskimi oraz  propozycjach zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Renata Cedro/WP

Zdj. Mariusz Mazewski/ZSS

Powrót na górę strony