Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 28.01.2008

Mistrzostwa Policji w Brydżu Sportowym mają już 12 letnią tradycję. Pod patronatem Komendanta Głównego Policji, są niezmiennie organizowane na terenie CSP. Znamy już tegorocznych laureatów w poszczególnych konkurencjach.

 

{mosimage} Brydż sportowy jest szczególną konkurencją, która rozwija najlepsze cechy i umiejętności człowieka. Æwiczenie umysłu, wyobra¼ni i właściwej strategii jest niezbędne w każdej dziedzinie naszego życia. Ale może również stanowić doskonałą formę rozrywki. Wiedzą o tym zawodnicy, którzy rokrocznie przyjeżdżają do centrum by wziąć udział w Mistrzostwach Policji w Brydżu Sportowym. Zawody od lat skupiają wielu sympatyków i cieszą się w policyjnym środowisku ogromnym zainteresowaniem. Spotkania brydżystów stanowią nie tylko istotny czynnik integracyjny pomiędzy różnymi środowiskami. Dają możliwość rywalizacji w sportowym duchu, ale też są okazją do spotkania w szczególnej grupie ludzi, aktywnych zawodowo i tych, z których wielu już ukończyło czynną służbę w Policji. Tak było i tym razem. W XII Mistrzostwach  uczestniczyło prawie 100 osób z całego kraju. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali sędziowie Polskiego Związku Brydża Sportowego panowie Arkadiusz Ciechomski i Łukasz Kalbarczyk.

{mosimage}   {mosimage}

Podsumowanie zmagań miało miejsce pó¼nym popołudniem w niedzielę. Do tegorocznych laureatów trafiło prawie czterdzieści pucharów i nagród ksiązkowych. Fundatorami brydżowych trofeów byli Komendant Główny Policji, Komendant CSP, Stowarzyszenie Emerytów Policyjnych, NSZZ Policjantów a także Starosta Powiatu Legionowskiego i Prezydent miasta Legionowo. A oto ci, którym tym razem sprzyjało szczęście:

TURNIEJ INDYWIDUALNY

1. Przemysław Zawada
2. Lech Lorkiewicz
3. Leszek Biegański

TURNIEJ PAR NA IMPY

1. Sławomir Rokicki, Mirosław Nowaczyński
2. Jan Gabryjelski, Stanisław Jankowski
3. Krzysztof Gałek, Henryk Przybysławski

TURNIEJ PAR NA MAXY
                              
1. Andrzej Jeleniewski, Grzegorz Pogodziński
2. Artur Rutkowski, Dariusz Sierocki
3. Jacek Turczynowicz, Sławomir Sierocki

TURNIEJ DRUŻYNOWY

1. KWP GORZÓW WLKP
Andrzej Jeleniewski
Ryszard Sakowicz
Grzegorz Pogodziński
Sebastian Simonienko
 
2. KWP SZCZECIN 1
Jerzy Stańczyk
Eugeniusz Frasoński
Włodzimierz Kozicki
Mieczysław Rogowski

3.KGP EMERYCI 2
Witold Kikolski
Sylwester Cieślak
Andrzej Kondeja
Wiesław Andruk
Jerzy Pęczkowski

PUNKTACJA INDYWIDUALNA

1. Andrzej Jeleniewski
2. Sławomir Sierocki
3. Dariusz Sierocki

PUNKTACJA GENERALNA

1. KWP Gorzów Wielkopolski
2. CSP Legionowo
3. KWP Lublin

Zbiorcze wyniki XII Mistrzostw Policji w Brydżu Sportowym zamieszczone są na stronie WZBS:
http://www.warsbrydz.pl/wyniki/inne2008/080125policja/

{mosimage} Nie mały powód do radości ma reprezentacja naszej szkoły, która odniosła sukces już nie po raz pierwszy na Mistrzostwach Policji. W tym grupa brydżystów podinsp. Sławka Sierockiego zajęła drugie miejsce w punktacji generalnej. Sam „szef’ zajął też drugie miejsce w punktacji indywidualnej a wspólnie z Jackiem Turczynowiczem uplasowali się na trzeciej lokacie w turnieju par na IMPY.

Organizatorzy Mistrzostw wspierani gromkimi owacjami uczestników, podziękowali również nadinsp. Jerzemu Stańczykowi - Komendantowi Głównemu Policji w latach 95-97 - za wieloletni wkład i popularyzowanie brydża sportowego w środowisku policyjnym.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. Przemysław Kuligowski WD/
Grzegorz Pogodziński KWP Gorzów Wlkp.       

Powrót na górę strony