Mikołaj zaprosił dzieci do kina

Data publikacji 19.12.2016

Samorząd Słuchaczy oraz kadra Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia Centrum Szkolenia Policji zorganizowali koleżeńską zbiórkę pieniężną. Zebrane środki zostały przeznaczone na akcję „Zostań Świętym Mikołajem, ufunduj dzieciom radość”. Dzięki tej inicjatywie wychowankowie Domu Dziecka im. Ojca świętego Piusa XI w Chotomowie mogli obejrzeć w Multikinie dwa filmy.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Młodsi obejrzeli film pt. „Trolle”, opowiadający historię o małych bajecznie kolorowych i rozśpiewanych stworkach, natomiast starsze dzieci oglądały ekranizację polskiego bestsellera Marcina Szczygielskiego pt.: „Za niebieskimi drzwiami”. Książka, od kilku lat, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli, którzy chętnie omawiają ją z uczniami na lekcjach.

Spotkanie było dobrą okazją do integracji i umacniania relacji wśród wychowanków. Kadra i słuchacze CSP, którzy opiekowali się dziećmi w czasie wyjazdu, również nie kryli zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu. I oczywiście seanse filmowe każdemu uczestnikowi wyprawy bardzo się podobały.

Serdecznie dziękujemy wszystkim „Mikołajom” – słuchaczom i kadrze CSP, za włączenie się do tej szlachetnej akcji.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Piotr Danieluk/WODiD