Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartek na podium

Data publikacji 09.12.2016

Po raz czwarty Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała „Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Ju Jitsu Ne Waza”. W zawodach, które odbyły się 3 grudnia br. uczestniczyli nauczyciele policyjni Zakładu Interwencji Policyjnych: st. asp. Albert Piórkowski i inny instruktor.

     W sportowej rywalizacji wzięło udział 30 zawodników reprezentujących jednostki Policji z Białegostoku, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Katowic, Kielc, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Warszawy oraz Centrum Szkolenia Policji.

     Walka toczona zgodnie z zasadami Ne-waza polega na zmuszeniu przeciwnika do poddania się poprzez zastosowanie dźwigni lub duszenia. W trakcie rywalizacji można również wykorzystywać rzuty, obalenia, a także techniki charakterystyczne dla walki w parterze.

     Instruktor ZIP, po stoczeniu pięciu zwycięskich walk, przegrał niestety w finale po niezwykle wyrównanej rywalizacji i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Drugi z naszych zawodników, st. asp. Albert Piórkowski, podczas jednej z walk doznał kontuzji nogi i musiał wycofać się z turnieju.

instruktor ZIP

zdj. ze zbiorów instruktora ZIP

Powrót na górę strony