Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Praw Człowieka

Data publikacji 06.12.2016

W związku ze zbliżającym się, obchodzonym 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, przedstawiciel Fundacji ITAKA wygłosił w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie dwie prelekcje pt. „Poszukiwanie osób zaginionych i pomoc ich rodzinom”.

     Pierwsze z dwóch, zorganizowanych 5 grudnia br., wystąpień było skierowane do kadry dydaktycznej, natomiast drugie do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

     Prawnik i fundraiser Fundacji, Grzegorz Kostka, przedstawił uczestnikom zasady pracy Fundacji ITAKA, wyjaśniając, na czym polegają działania poszukiwawcze mające na celu zwiększenie prawdopodobieństwa odnalezienia osób zaginionych oraz zakres specjalistycznej opieki psychologicznej i prawnej nad ich rodzinami. Omówił również przepisy stanowiące podstawę zgłoszenia na Policji zaginięcia, a także wskazówki, jak rozmawiać z osobą odnalezioną.

     Możliwość podzielenia się zebraną w ciągu 17 lat wiedzą i doświadczeniem z zakresu poszukiwań stanowi dla Fundacji ITAKA niezwykle ważny aspekt prowadzonych przez nią działań. Dzięki temu Fundacja ma możliwość umacniania współpracy z Policją i dotarcia do większej liczby Policjantów z informacją o oferowanej przez nią pomocy.

     W poniedziałkowym spotkaniu, w CSP, uczestniczyło blisko 200 osób.

na podstawie informacji zamieszczonych na stronie www.itaka.org.pl.

zdj. kom. Anna Rybicka/SDDiP

Powrót na górę strony