Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne warsztaty

Data publikacji 30.11.2016

Z szerokiej oferty szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji, oprócz kursów specjalistycznych, policjanci mogą wybrać również warsztaty ukierunkowane na doskonalenie wiedzy i umiejętności zawodowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. te realizowane przez Zakład Służby Prewencyjnej - z zakresu sprawowania nadzoru nad służbą prewencyjną z wykorzystaniem SWD i SESPol oraz z zakresu przeciwdziałania wydarzeniom nadzwyczajnym w realizacji policyjnych konwojów i doprowadzeń osób.

     W dniach 7-10 listopada br. przeprowadzono warsztaty z zakresu sprawowania nadzoru nad służbą prewencyjną z wykorzystaniem SWD i SESPol. 20 policjantów, w zależności od rodzaju komórki organizacyjnej, pogłębiało i doskonaliło formy oraz metody sprawowania nadzoru, a także realizacji bieżącej kontroli służby prewencyjnej, w tym także wykorzystanie SWD i SESPol.

     Warsztaty z zakresu przeciwdziałania wydarzeniom nadzwyczajnym w realizacji policyjnych konwojów i doprowadzeń osób (druga edycja w tym roku) zainaugurowano w dniu 28 listopada br. W czasie pięciodniowego przedsięwzięcia szkoleniowego, 20 funkcjonariuszy będzie doskonaliło umiejętności z zakresu: stosowania przepisów prawnych, udzielania pierwszej pomocy, przeciwdziałania agresji, pracy w zespole oraz taktyki wykonywania konwojów i doprowadzeń, z zaakcentowaniem metod eliminowania warunków sprzyjających wydarzeniom nadzwyczajnym, a w sytuacji ich zaistnienia, zasad prawidłowego postępowania.

podinsp. Leszek Dyduch/ZSP i hg/WP

Powrót na górę strony