Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 14.01.2008

 Już po raz XVI zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Słuchacze i kadra CSP jak zawsze chętnie uczestniczyli w szczytnej akcji naszych serc.

 

 

    W tym roku włączyliśmy się do lokalnie organizowanej akcji. Wzorem ubiegłego roku wsparliśmy zaprzyjaźniony z Centrum, pobliski Zespół Szkół przy ul. Zegrzyńskiej. Siedemnastu młodych policjantów z kursów SzP1/I, SzP1/II i NPU6/II dobrowolnie uczestniczyło w organizacji przedsięwzięcia na terenie szkoły. Słuchacze zapewnili również młodym wolontariuszom szkolnym ochronę podczas kwestowania na rzecz Orkiestry, a także później, w czasie dyskoteki. Na terenie CSP, młodzi wolontariusze również  przeprowadzili symboliczną zbiórkę datków.

   CSP od lat wspiera Orkiestrę. Mamy również bardzo miłe wspomnienia ze współpracy z samym Jerzym Owsiakiem, który gościł w naszej szkole kilkakrotnie, a swojego czasu przekazał defibrylatory na potrzeby dydaktyki policyjnych szkół.  Miło wspominamy również jego wolontariuszy, których mieliśmy przyjemność poznać na szkoleniu z zakresu defibrylacji, jakie przeprowadzili dla instruktorów pierwszej pomocy przedmedycznej ze szkół policyjnych. Szkolenie to było oranizowane właśnie w legionowskim Centrum Szkolenia Policji.

Anna Galant, rzecznik CSP

Powrót na górę strony