Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzowskie patrole SZP-4/16

Data publikacji 29.11.2016

Organizowany w Centrum Szkolenia Policji Turniej Par Patrolowych, skierowany do słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych, należy zaliczyć już do tradycji. Właśnie po raz kolejny kadra Zakładu Służby Prewencyjnej, Zakładu Interwencji Policyjnych oraz Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia przygotowała turniejowe zadania, których głównym celem jest doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu pełnienia służby prewencyjnej.

     Obecna edycja Turnieju adresowana była do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-4/16 i odbywała w dniach 15 - 24 listopada br. Jak zawsze obejmowała 3 etapy: I – test wiedzy, do którego przystąpiło 30 słuchaczy, II – składający się z dwóch konkurencji (policyjny tor przeszkód oraz strzelanie szybkie), do którego zakwalifikowano 10 najlepszych par wyłonionych po I etapie oraz III – symulacja interwencji policyjnych, do której zakwalifikowano, po zsumowaniu punktów z II etapu turnieju, 5 najlepszych dwuosobowych zespołów.

     24 listopada rozegrano ostatnią, finałową konkurencję przygotowaną przez kadrę Zakładu Służby Prewencyjnej – symulację interwencji wobec sprawcy rozboju. Policjanci byli świadkami zdarzenia, podczas którego mężczyzna używając noża zranił kobietę i dokonał zaboru jej rzeczy osobistych oraz pieniędzy. Został natychmiast, w profesjonalny sposób, obezwładniony i zatrzymany przez stróżów prawa, którzy również udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonej kobiecie, a także zabezpieczyli dowody i miejsce przestępstwa. Wszystkie rywalizujące „pary” poradziły sobie z zainscenizowaną sytuacją, pomimo że wymagała ona wykonania dużej liczby złożonych czynności.

     I miejsce, z łączną liczbą 150 punktów, zdobyli słuchacze IV kp. pl. 5: post. Kamil Styrna i post. Łukasz Radwan, którzy prowadzili od pierwszej rozgrywanej konkurencji w turnieju. II miejsce zajęli słuchacze I kp. pl. 4: post. Radosław Potapczuk i post. Kamil Kwas, uzyskując 130 punktów, natomiast na III miejscu uplasowali się post. Piotr Czesała i post. Łukasz Boczkowski z kp. I pl. 1 (zebrali 115 punktów).

     Dziękujemy wszystkim słuchaczom za udział w turnieju, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

zdjęcia i tekst: podinsp. Leszek Dyduch/ZSP

Powrót na górę strony