Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Podstawówka” na starcie

Data publikacji 18.11.2016

279 funkcjonariuszy rozpoczęło w Centrum Szkolenia Policji pierwsze zawodowe szkolenie. W ciągu 6 miesięcy policjantki i policjanci, pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej CSP, będą zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne w dalszej służbie.

     Funkcjonariuszy, na uroczystości otwarcia szkolenia, powitał Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Marcin Szyndler. Po jego wystąpieniu, kom. Anna Rybicka - Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka odczytała list Komendanta Głównego Policji skierowany do nowo przyjętych funkcjonariuszy.

     W czasie szkolenia zawodowego podstawowego  funkcjonariusze zostaną przygotowani do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym – na stanowiskach w służbie prewencyjnej, komórkach patrolowo-interwencyjnych oraz oddziałach prewencji Policji.

     Zgodnie z programem szkolenia, policjanci muszą nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, prewencji, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji, a także  zrealizować służby patrolowe, które na mocy dokonanych uzgodnień odbywają się w dziewięciu jednostkach terenowych garnizonu mazowieckiego i stołecznego.

     Wszystkim słuchaczom życzymy jak najlepszych wyników w nauce.

hg/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS

Powrót na górę strony