Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs dla dyżurnych

Data publikacji 18.11.2016

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończyła się czwarta edycja kursu specjalistycznego dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji. Uczestniczyło w niej 23 słuchaczy.

     W trakcie zajęć omówiono zagadnienia dotyczące m.in. organizacji służby dyżurnego, nadzoru funkcjonalnego służby dyżurnej, a także zadania służby dyżurnej w przypadku zaistnienia ataku terrorystycznego, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej. Słuchacze zapoznali się również z obsługą systemów, aplikacji i urządzeń informatycznych na stanowisku kierowania.

     Uczestnicy kursu mieli też okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych na stanowisku kierowania w Centrum Powiadamiania Ratunkowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy oraz w Zarządzie Lotnictwa Policyjnego GS KGP (lotnisko Bemowo w Warszawie). Dzięki temu policjanci, w rzeczywistych warunkach, mogli pogłębić swoją wiedzę oraz skonfrontować umiejętności praktyczne w zakresie koordynacji oraz wykorzystania sił i środków prewencyjnych będących w dyspozycji dyżurnego jednostki Policji, a także poznać możliwości współpracy służby dyżurnej  z załogą statku powietrznego np. w trakcie organizacji działań pościgowych.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Daniel Piętka/ZSP

Powrót na górę strony