Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.01.2008

Dzisiaj odbyła się uroczystość przekazania pierwszej partii pozyskanych dla CSP środków transportu: 17 dobrej jakości samochodów osobowych, 16 motocykli Yamaha i 2 łodzi motorowych. Wkrótce dotrą do nas 3 autobusy i 2 dobrze wyposażone ambulanse specjalistyczne.

 

Godzina 14.00, plac manewrowy Centrum. Na płycie szeregi słuchaczy, kadra szkoły, zaproszeni goście, dziennikarze. Dzisiaj jednak policjanci nie zajmują centralnego miejsca na placu. Ustąpili go głównemu obiektowi uroczystości: 33 błyszczącym, nowym pojazdom, pozyskanym w ramach środków finansowych przeznaczonych na modernizację Policji i środków budżetowych. Nasza szkoła wzbogaciła się o 17 samochodów i 16 motocykli oraz 2 łodzie motorowe. Są wśród nich cztery Fordy Mondeo, pięć Opli Vectra, pięć aut Renault Trafic, i trzy terenowe Nissany. Motocykle to 11 crossowych Yamaha WR 450, oraz 5 motocykli szosowych ciężkich Yamaha VZ1 (Fazer 1000). Sprzęt ten zostanie rozdysponowany między zakłady i wydziały Centrum. Decyzją Komendanta Centrum Szkolenia Policji zostanie on wykorzystany wyłącznie w procesie dydaktycznym szkoły. Największy powód do zadowolenia ma Zakład Ruchu Drogowego, który otrzyma klika samochodów i wszystkie motocykle. Fordy Mondeo, które otrzyma ZRD przewidziano pod montaż wideorejestratorów. Motocykle zostaną wykorzystane w zakresie nauki i doskonalenia jazdy przez policyjną „drogówkę”. Przypomnijmy, że Centrum, jako jedyna szkoła w Polsce, kształci policjantów RD, a kursy jazdy motocyklem cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród policjantów. Ilość szkoleń, które możemy zaoferować policjantom, jest zależna w dużym stopniu od wyposażenia szkoły. Dlatego też dzięki nowemu sprzętowi, a tym samym i większym możliwościom, zwiększy się z pewnością liczba policyjnych motocyklistów na krajowych drogach. Pozostałe samochody wykorzystywać będzie Zakład Techniki Operacyjnej, Wydział Dowodzenia, Zakład Szkoleń Specjalnych oraz Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Oprócz nowych samochodów szkoła w ramach tego pierwszego kontyngentu, otrzymała też dwie łodzie motorowe Parker 750 Baltic i Askeladden 435i Lite, które już zostały przetransportowane do bazy szkolenia Policji Wodnej CSP w Kalu na Mazurach.

zdjęcie Podczas uroczystości Komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz podkreślił, jak duże znaczenie ma dla szkoły tak pokaźne wzmocnienie bazy transportowej. Głos zabrał też Dyrektor Biura Logistyki KGP podinsp. Tomasz Kowalczyk,a następnie ks. płk. Kazimierz Krużel pełniący rolę szkolnego kapelana poświęcił nowe pojazdy, aby dobrze służyły wszystkim policjantom, którym przyjdzie z nich korzystać. Po oficjalnych uroczystościach mogliśmy je z bliska podziwiać. A zaznaczyć należy, że na tym nie koniec. Jest to dopiero pierwsza partia nowego sprzętu, jaki trafi do CSP. W najbliższym czasie spodziewamy się jeszcze dużego autokaru, dwóch mniejszych autobusów, oraz dwóch specjalistycznych ambulansów: pirotechnicznego, który zasili Zakład Szkoleń Specjalnych, oraz ambulansu potocznie zwanego EiTD - czyli samochodu ekologii i techniki drogowej na potrzeby Zakładu Ruchu Drogowego.

 

 

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS

Powrót na górę strony