Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 06.01.2008

Pokaz technik interwencji w wykonaniu wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych zgromadził tłumy młodych ludzi, którzy wzięli dziś udział w I Ogólnopolskim Zlocie Fanów serialu Kryminalni w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

zdjęcie Zlot fanów zorganizowano po raz pierwszy w kilkuletniej historii serialu. Wzięli w nim udział również policjanci z komendy głównej, stołecznej i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a także funkcjonariusze, którzy wspomagają aktorów i ekipę filmową w pracy nad jego realizacją. Na stoiskach prezentowany był nie tylko specjalistyczny sprzęt, ale również szczegółowe informacje dla chętnych do wstąpienia do służby w Policji. Na ogromnych telebimach prezentowano cały czas film przedstawiający pracę Policji, prezentujący służbę w tej formacji od momentu ślubowania poprzez pracę "na ulicy" po spektakularne akcje antyterrorystów.

zdjęcie   zdjęcie

Najwięcej emocji wzbudził jednak pokaz technik walki i technik obezwładniania niebezpiecznych osób przy użyciu pałki wielofunkcyjnej typu tonfa, poprowadzony przez doświadczonych wykładowców ZIP podinsp. Jana Dobrzyjałowskiego i st. post. Pawła Błaszczyka. Być może, wśród oglądających go z zapartym tchem młodych ludzi, znajdowali się ci, którzy w niedalekiej przyszłości spotkają się z podinsp. Dobrzyjałowskim na prawdziwych zajęciach – jako słuchacze kursu podstawowego w CSP...

zdjęcie   zdjęcie

 zdjęcie   zdjęcie

Piotr Maciejczak, ZKS
zdj. autor

Powrót na górę strony