Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Projekt KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” na finiszu

Data publikacji 28.09.2016

Centrum Szkolenia Policji gościło szwajcarskiego koordynatora projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który wraz ze swoimi współpracownikami wziął udział w kilkudniowej wizycie studyjnej podsumowującej przedsięwzięcie.

     Goście w trakcie pobytu w CSP wymienili doświadczenia na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce i Szwajcarii. Wzięli także udział w prezentacji sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego podczas szkoleń w CSP i obejrzeli wyposażenie sal dydaktycznych Zakładu Ruchu Drogowego. Następnie, w charakterze obserwatorów, uczestniczyli w pokazach kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz techniki jazdy motocyklem służbowym.

     Komendant Centrum insp. Anna Rosół podziękowała uczestnikom spotkania za dotychczasową współpracę, której wymiernym efektem jest przekazanie do CSP nowoczesnego wyposażenia na potrzeby szkolenia funkcjonariuszy ruchu drogowego – nieznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, laptopów, a także laserowych mierników prędkości z funkcją rejestracji obrazu.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS

 

Powrót na górę strony