Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe i międzykulturowe spotkania

Data publikacji 26.09.2016

Centrum Szkolenia Policji gości w bieżącym tygodniu młodych policjantów z trzech zaprzyjaźnionych zagranicznych jednostek szkoleniowych Policji – niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej. Spotkanie funkcjonariuszy odbywa się w ramach kontynuacji projektu pn. „Międzykulturowe Spotkania Policjantów Niemiec, Francji, Hiszpanii i Polski”.

     Celem projektu jest zapoznanie funkcjonariuszy z krajów partnerskich z organizacją sił policyjnych, jak również systemami szkolnictwa policyjnego funkcjonującymi w poszczególnych państwach. 

     Przedstawiciele partnerskich jednostek szkoleniowych corocznie odbywają tygodniowe seminaria tematyczne w poszczególnych krajach, poprzedzone spotkaniami przygotowawczymi z udziałem szefów szkół Policji zaangażowanych w implementację przedsięwzięcia.

     Program tegorocznego seminarium obejmuje, między innymi, prezentację Centrum Szkolenia Policji, Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, a także Stołecznego Stanowiska Kierowania w Komendzie Stołecznej Policji. Goście z zagranicy złożą również  wizytę w Zarządzie Lotnictwa Policji, Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach oraz Oddziałach Prewencji Policji w Piasecznie. Zaplanowano też zwiedzanie Warszawy.

     W uroczystym rozpoczęciu Seminarium uczestniczyła Komendant CSP insp. Anna Rosół wraz z Zastępcą ds. Dydaktycznych mł. insp. Marcinem Szyndlerem.

     Przedsięwzięcie współorganizowane jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA CSP.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS

 

Powrót na górę strony