Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie tylko przewodnicy szkolą się w Sułkowicach

Data publikacji 22.09.2016

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończyły się warsztaty skierowane do policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną lub wywiadowczo-patrolową. 15 funkcjonariuszy z jednostek terenowych Policji doskonaliło umiejętności w zakresie taktyki i technik interwencji policyjnych.

     Zajęcia rozpoczęły się od przeprowadzenia testu sprawności fizycznej. Jego wyniki stanowiły podstawę do  opracowania zestawu ćwiczeń, których intensywność była dostosowana do możliwości uczestników. Wskazano również odpowiednie metody rozwijania zdolności motorycznych. Następnie prowadzący zajęcia zaprezentował techniki obezwładniania i transportowania osób oraz omówił budowę i parametry techniczne środków przymusu bezpośredniego stosowanych w czasie przeprowadzania interwencji.

     W trakcie warsztatów funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji pamiętając przy tym o bezpieczeństwie wszystkich uczestników interwencji, a także prawnych aspektach wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego. Słuchacze przypomnieli sobie również sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Zajęcia były realizowane metodą symulacji i ćwiczeń.

     Po zakończeniu warsztatów policjanci bardzo dobrze ocenili przydatność przekazywanych treści oraz sposób prowadzenia zajęć. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie i wiedza przełożą się na profesjonalne wykonywanie zadań zawodowych.

podkom. Adam Przybylik/ZKP i hg

zdj. podkom. Adam Przybylik/ZKP

Powrót na górę strony