Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

RDs po raz ósmy

Data publikacji 22.09.2016

19 września w Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się kolejna, już ósma w tym roku, edycja kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego (część szczególna), na którą zostało skierowanych 63 policjantów pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego w całej Polsce. Wśród uczestników kursu jest również żołnierz pełniący służbę w Wydziale Żandarmerii Wojskowej w Ustce.

     Po opanowaniu treści programowych słuchacze będą przygotowani do realizacji zadań w zakresie pełnienia służby w komórkach organizacyjnych właściwych w sprawach ruchu drogowego, przeprowadzania kompleksowej kontroli drogowej, w tym pojazdów, z wykorzystaniem których realizowany jest krajowy i międzynarodowy transport drogowy, kierowania ruchem drogowym, obsługiwania urządzeń rejestrujących zachowania uczestników ruchu drogowego, obsługiwania urządzeń kontrolno-pomiarowych wykorzystywanych przez policjantów ruchu drogowego (w tym urządzeń ETDiE) oraz przeprowadzania kontroli zapisów tachografów.

     Kurs zakończy się egzaminem sprawdzającym stopień przygotowania uczestników do wykonywania zadań w czasie codziennej służby.

     Wszystkim słuchaczom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz powodzenia na egzaminie.

asp. szt. Marcin Zbrzeżny/ZRD

zdj. asp. Piotr Grabowski/ZRD

Powrót na górę strony