Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrześniowe kursy

Data publikacji 20.09.2016

Po tygodniu pełnym emocji, związanych z XVI finałem Kynologicznych Mistrzostw Policji, nadszedł czas na przyjęcie kolejnych kandydatów do szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. 13 września rozpoczęły się dwa kursy, pierwszy dla 12 przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca i drugi dla 8 przewodników psów do wyszukiwania zapachu narkotyków.

     Zdecydowana większość przybyłych na szkolenie funkcjonariuszy to doświadczeni przewodnicy, którzy posiadają na stanie psy różnych specjalności. Mimo tego, dla każdego z nich pobyt na kursie jest nowym wyzwaniem – inny pies, inne programy kursów. Jedno co pozostaje niezmienne, to jak najszybsze nawiązanie dobrej więzi z czworonogiem, która stanowi podstawę do dalszej, owocnej współpracy.

     Po przygotowaniu kojców i bud dla psów przyszedł czas na sprawdzenie, w jakim stopniu zwierzęta przeszły socjalizację, jak się zachowują w środowisku społecznym (np. czy nie wykazują reakcji lękowych na widok przejeżdżającego samochodu lub nie zachowują się zbyt agresywnie na widok przechodzących ludzi). Aby to sprawdzić instruktorzy wraz z podległymi drużynami udali się poza teren zakładu, bacznie obserwując reakcje poszczególnych psów na bodźce zewnętrzne, przy okazji sprawdzili także ich kondycję.

     Wszystkim uczestnikom kursów życzymy jak najlepszych efektów w nauce.

Tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

Powrót na górę strony