Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXIX finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”

Data publikacji 16.09.2016

W dniach 20-23 września zostanie przeprowadzony XXIX finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego. Od wtorku najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Polski rywalizują o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie. Gospodarzem tegorocznego finału jest Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

    Finaliści Konkursu zostali wyłonieni podczas eliminacji przeprowadzonych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Podczas finału krajowego będą musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami przystępując do następujących konkurencji:

  1. K-1  –  test ze znajomości wybranych przepisów: prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych;
  2. K-2  –  strzelanie z broni służbowej z dobiegiem;
  3. K-3  –  kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu;
  4. K-4  –  jazda sprawnościowa motocyklem służbowym;
  5. K-5  – jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka;
  6. K-6  –  sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych.

     Zawodnikom, którzy zajmą w klasyfikacji indywidualnej pierwsze, drugie i trzecie miejsce w finale krajowym Konkursu, zostaną nadane przez Komendanta Głównego Policji odpowiednio: złota, srebrna i brązowa odznaka „Zwycięzca konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”. W konkursie, na zasadzie honorowego uczestnictwa, wezmą udział także żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

     Wszystkim uczestnikom życzymy uzyskania jak najlepszych wyników!

podkom. Justyna Setniewska/ZRD

Powrót na górę strony